Etapy współpracy​

Podpisanie umowy
i ustalenie potrzeb

Pierwszym etapem naszej współpracy jest zbadanie potrzeb Inwestora względem projektowanej przestrzeni. Najczęściej spotykamy się na żywo i omawiamy najważniejsze założenia. Dobrze jest też, jeśli Inwestor przygotuje własne inspiracje aranżacyjne np. w formie tablicy na Pinterest, ponieważ to wyznaczy nam kierunek, w którym mamy się poruszać.

Oprócz zastanowienia się nad tym, co chcemy mieć we wnętrzu, musimy umieć określić, czy jest coś, czego na pewno tam nie chcemy widzieć (kolor, forma, styl itp.).

Bardzo ważną dla nas informacją jest też budżet, jaki Inwestor planuje przeznaczyć na wykończenie swojego mieszkania. Z naszych doświadczeń wynika, że przy urządzeniu mieszkania należy się przygotować na wydatek co najmniej 2500 zł/m2, nie uwzględniając kosztu robocizny (średnio 800-1200 zł/m2).

Układ funkcjonalny​

Na podstawie rzutów od dewelopera lub – jeśli mieszkanie jest już oddane – po inwentaryzacji, przygotowujemy 1-2 układy funkcjonalne w formie rzutu z góry wraz kolażem (moodboard), który ma za zadanie pokazać założenia kolorystyczne i materiałowe.

Następnie Inwestor wybiera 1 układ, który bardziej przypadł mu do gustu, na bazie którego tworzone są wizualizacje.

Czas przygotowania:  ok. 10 dni roboczych (w przypadku projektu mieszkania).

Wizualizacje

Kolejną fazą projektu jest stworzenie wizualizacji, które następnie omawiamy i wprowadzamy ewentualne poprawki. Do projektu zawsze powstaje jeden rodzaj wizualizacji.

Kiedy Inwestor zaakceptuje ten etap, przechodzimy do wykonywania rysunków dla wykonawców oraz spisu materiałów, mebli i wyposażenia.

Czas przygotowania: co najmniej 15 dni roboczych.

Rysunki dla wykonawców

W zależności od wybranego pakietu, zakres projektu technicznego może być różny. Projekt kompleksowy zawiera następujace elementy:

Czas przygotowania:  min. 20 dni roboczych.

Spis materiałów i wyposażenia​

Dokument w formie arkusza kalkulacyjnego, który zawiera spis następujących elementów wraz z ilością, ceną i adresem sklepu:

– meble gotowe;

– kafle, tapety, okładziny;

– podłogi;

– wyposażenie i dekoracje (dywany, poduszki, obrazy itp.);

– drzwi;

– oświetlenie;

– armatura i ceramika;

– meble na wymiar (jeśli inwestycja znajduje się w Trójmieście);

Sesja zdjęciowa​

Sesja zdjęciowa to zwieńczenie naszej współpracy, ukazująca efekt końcowy projektu. Uwielbiamy widzieć, jak powstają nasze projekty oraz jaką radość sprawiają naszym Inwestorom.

Stworzymy dla ciebie indywidualny projekt wnętrz

Już dziś zapytaj o warunki współpracy i zarezerwuj termin na projekt.