Etapy współpracy

1. Podpisanie umowy i ustalenie potrzeb

Pierwszym etapem naszej współpracy jest zbadanie potrzeb Inwestora względem projektowanej przestrzeni. Najczęściej spotykamy się na żywo i omawiamy najważniejsze założenia. Dobrze jest też, jeśli Inwestor przygotuje własne inspiracje aranżacyjne np. w formie tablicy na Pinterest, ponieważ to wyznaczy nam kierunek, w którym mamy się poruszać.

Oprócz zastanowienia się nad tym, co chcemy mieć we wnętrzu, musimy umieć określić, czy jest coś, czego na pewno tam nie chcemy widzieć (kolor, forma, styl itp.).

Bardzo ważną dla nas informacją jest też budżet, jaki Inwestor planuje przeznaczyć na wykończenie swojego mieszkania. Z naszych doświadczeń wynika, że przy urządzeniu mieszkania należy się przygotować na wydatek co najmniej 2500 zł/m2, nie uwzględniając kosztu robocizny.

2. Układ funkcjonalny

Na podstawie rzutów od dewelopera lub – jeśli mieszkanie jest już oddane – po inwentaryzacji, przygotowujemy 1-2 układy funkcjonalne w formie rzutu z góry wraz kolażem (moodboard), który ma za zadanie pokazać założenia kolorystyczne i materiałowe.

Następnie Inwestor wybiera 1 układ, który bardziej przypadł mu do gustu, na bazie którego tworzone są wizualizacje.

Czas przygotowania:  ok. 10 dni roboczych (w przypadku projektu mieszkania).

3. Wizualizacje

Kolejną fazą projektu jest stworzenie wizualizacji, które następnie omawiamy i wprowadzamy ewentualne poprawki. Do projektu zawsze powstaje jeden rodzaj wizualizacji.

Kiedy Inwestor zaakceptuje ten etap, przechodzimy do wykonywania rysunków dla wykonawców oraz spisu materiałów, mebli i wyposażenia.

Czas przygotowania: co najmniej 15 dni roboczych.

4. Rysunki dla wykonawców

Dokumentacja techniczna jest najważniejszym punktem projektu, dlatego zajmuje najwięcej czasu. Pakiet zawiera:

– rzut aranżacyjny;

– rzut przebudowy ścianek działowych;

– rzut podłóg;

– rzut rozmieszczenia punktów elektrycznych;

– rzut rozmieszczenia przyłączy hydraulicznych;

– rzut sufitów podwieszanych (jeśli dotyczy);

– rzut okładzin ściennych;

– rysunki mebli na wymiar (jeśli dotyczy);

Czas przygotowania: co najmniej 15 dni roboczych.

5. Spis materiałów i wyposażenia

Dokument w formie arkusza kalkulacyjnego, który zawiera spis następujących elementów wraz z ilością, ceną i adresem sklepu:

– meble gotowe;

– kafle, tapety, okładziny;

– podłogi;

– wyposażenie i dekoracje (dywany, poduszki, obrazy itp.);

– drzwi;

– oświetlenie;

– armatura i ceramika;

– meble na wymiar (jeśli inwestycja znajduje się w Trójmieście);

6. Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa to zwieńczenie naszej współpracy, ukazująca efekt końcowy projektu. Uwielbiamy widzieć, jak powstają nasze projekty oraz jaką radość sprawiają naszym Inwestorom.

Pomożemy Ci zaprojektować wnętrza, o jakich marzysz.

W celu otrzymania wyceny, skontaktuj się z nami. W wiadomości napisz, czego dotyczy projekt, jaki zakres usługi Cię interesuje, gdzie znajduje się inwestycja i w miarę możliwości, prześlij rzuty pomieszczeń.