Projektowanie wnętrz online

Pandemia uzmysłowiła nam, że wiele branż może pracować w systemie zdalnym. Również i u nas dało się zauważyć znaczący wzrost zainteresowania projektowaniem wnętrz online. Czy taka współpraca ma sens? Jakie są jej wady, a jakie zalety? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

kolorowe mieszkanie tapeta w liście żółte łóżko
Projekt wykonany w wersji online

Na czym polega projektowanie wnętrz online?

Jest to normalny proces przygotowywania projektu wnętrz, ale bez etapu wizyty na budowie w celu inwentaryzacji oraz spotkań z klientem na żywo. Aby dobrze wykonać projekt online, potrzebujemy uzyskać od ciebie szczegółowe wymiary twojego domu, czyli długości ścian, wysokości pomieszczeń oraz umiejscowienie kratek wentylacyjnych oraz kanalizacji.

Idealnym połączeniem jest rzut od dewelopera lub klienta w zestawieniu ze zdjęciami, które pomagają rozwiać pewne wątpliwości, których nie widać na planie.

Zdecydowanie dużo łatwiej projektuje się mieszkania z rynku pierwotnego, niż wtórnego, ponieważ te drugie mogą posiadać ukryte niespodzianki, których nie widać na zdjęciach. O tym wszystkim należy nas poinformować przed rozpoczęciem prac projektowych.

Jak wygląda omówienie projektu?

Najczęściej porozumiewamy się z klientami mailowo lub na spotkaniach na Skype, rzadziej telefonicznie, ponieważ dużo łatwiej jest coś pokazać, niż opisywać. Już na etapie wizualizacji, przesyłamy inwestorom linki do konkretnych produktów, które mogą zobaczyć na zdjęciach lub poszukać na żywo.

Zdarza się również, że przesyłamy różnego rodzaju płytki drogą pocztową, jeśli akurat mamy do nich dostęp.

Projekt wykonany w wersji online

Jakie są zalety projektowania wnętrz online?

Zdecydowanie będzie to oszczędność czasu, ponieważ jeśli umawiamy się na spotkanie na żywo, najczęściej mija trochę dni, zanim uda nam się zgrać wspólny termin. W przypadku projektów zdalnych, klient może zdzwonić się z nami będąc gdziekolwiek (i my również).

Kolejną zaletą będzie niższy koszt projektu ze względu na nieco mniejszy jego zakres. U nas projekty online nie zawierają szczegółowych rysunków wnętrz szaf, ponieważ ten wybór, zostawiamy już klientowi do ustalenia ze stolarzem.

Ostatnim, ale chyba najbardziej istotnym argumentem jest możliwość wyboru pracowni idealnej, czyli takiej, której stylistyka nam odpowiada i jesteśmy przekonani, że żadna ze stron nie będzie się męczyć.

Jakie są wady współpracy online?

Tutaj jako wady wymienić możemy różnice w wymiarach. Czyli jeśli mieszkanie nie jest jeszcze odebrane i klient nie może zweryfikować jego parametrów, a ostatecznie okazuje się, że są różnice, to projekt trzeba będzie modyfikować podczas realizacji. Dlatego też bardzo istotne jest, by wybrać wykonawców, którzy będą myśleć jak rozwiązywać problemy, a nie je tworzyć. Zresztą w takich sytuacjach, zawsze można zwrócić się do nas z prośbą o dodatkową konsultację, a my chętnie pomożemy.

Zaznaczyć też należy, iż znaczne różnice w wymiarach zdarzają się bardzo rzadko, więc to ryzyko nie jest duże.

Drugą wadą takiego rodzaju współpracy jest brak relacji na żywo. Dla niektórych osób minusem może być to, że się nie spotykamy np. w sklepach, by wybrać jakieś elementy projektu na podstawie próbek. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko dzieje się szybko, kooperacja na odległość jest raczej zaletą, niż wadą.

Podsumowując, współpraca online z architektem wnętrz daje ci wiele możliwości, ponieważ nie musisz się zamykać jedynie na wybór pracowni z twojej okolicy. Projektowałyśmy w ten sposób już mieszkania w Krakowie, Radzyminie, Poznaniu i okolicach czy Olsztynie, więc mamy niemałe doświadczenie w tego typu usługach. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!

Zobacz pozostałe posty:


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *