Wyobrażenie

Zdarza się, że nasze wyobrażenia na temat pracy architekta wnętrz są zgoła inne od tego, co ma miejsce w rzeczywistości. Nie mając tej świadomości, klient może mieć obawy przed podjęciem współpracy, dlatego ten wpis skierowany jest do osób, które chcą się dowiedzieć, jak współpraca z nami wygląda od podszewki.

Wykonanie rzetelnego projektu aranżacji trwa co najmniej kilka miesięcy, dlatego, jeśli ktoś oferuje ci szybki termin i niższą stawkę, wiedz, że odbędzie się to twoim kosztem.

Źródło: Canva.com

Ile kosztuje projekt wnętrz?

Pierwszym krokiem do stworzenia wnętrza,  o których marzysz, będzie wysłanie do nas prośby o przygotowanie oferty. Aby to zrobić, potrzebujemy takich danych jak: metraż i rodzaj pomieszczeń do zaprojektowania, miejscowość, informacja o tym, czy nieruchomość pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego. Ważne jest też ustalenie mniej więcej, w jakiej stylistyce będą projektowanie twoje wnętrza, ponieważ przygotowanie aranżacji zawierającej np. sztukaterie czy sufity podwieszane, zajmie więcej czasu, niż minimalistycznej przestrzeni.

Nie udzielamy telefonicznie informacji na temat wyceny, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo się pomylić. Nad każdą wyceną należy usiąść i podejść do jej przygotowania w sposób indywidualny. Najchętniej przed wyceną umawiamy się z naszymi potencjalnymi klientami na krótką rozmowę na Skype, by dzięki temu łatwiej było nam przedstawić ofertę, skrojoną na miarę potrzeb danych użytkowników.

Dlaczego nie mówimy przez telefon, ile będzie kosztował projekt?

Wyobraź sobie, że od kilu godzin liczysz powierzchnię płytek dla klienta. Nie możesz się pomylić, by nikogo nie narażać na ewentualne straty finansowe. I nagle dzwoni telefon, który wybija się ze skupienia. Potencjalny klient zadaje mnóstwo pytań. Na większość z nich możesz odpowiedzieć prawie automatycznie, ponieważ masz doświadczenie w tym temacie, ale nie na to, które dotyczy ceny, gdyż jest ona zależna od wielu czynników.

Drugą kwestią jest fakt, że gdybyśmy dziś podały tobie telefonicznie cenę projektu, a za miesiąc byłaby ona nieaktualna, raczej nie jesteśmy w stanie pamiętać, że taka rozmowa w ogóle miała miejsce.

Dlatego też zawsze będziemy prosić potencjalnych klientów o to, by przesłali pytanie drogą mailową.

Podpisanie umowy

Załóżmy, że nasza oferta, sposób komunikacji oraz rzecz jasna wycena, ci odpowiada i postanawiasz podjąć się z nami współpracy. Wówczas musimy podpisać umowę. W przypadku projektu w Trójmieście odbywa się to na żywo, natomiast gdy mamy do zaaranżowania mieszkanie lub dom w innej części kraju, cały proces ma miejsce poprzez serwis Autenti.

Po podpisaniu umowy, a przed rozpoczęciem projektu, należy wpłacić pierwszą część wynagrodzenia. Przesyłamy bardzo szczegółową ankietę do wypełnienia, która pozwala nam poznać potrzeby naszych klientów. Ankietę możemy omówić podczas spotkania online lub na żywo.

Jeśli jest to projekt w Trójmieście, musimy pojechać na inwentaryzację, by zmierzyć wszystkie pomieszczenia i wykonać zdjęcia. Nierzadko zdarza się tak, że dana nieruchomość nie jest jeszcze odebrana, wówczas do momentu posiadania możliwości pomiaru, pracujemy na rzutach od dewelopera lub klienta.

Etap koncepcyjny

Pierwszą częścią naszej pracy, będzie stworzenie układów funkcjonalnych w formie widoków z góry. Trwa on najczęściej minimum 2-3 tygodnie. Przeważnie wykonujemy dwie wersje do wyboru, z których klient wybiera najlepszą.

Dodatkowo na tym etapie, opracowujemy tzw. moodboard, czyli kolaż z inspiracjami kolorystycznymi, który ma na celu dać ogólne wyobrażenie na temat stylistyki wnętrz.

Po zaakceptowaniu pierwszego etapu, czas na drugą płatność wynagrodzenia.

Etap wizualizacji

Po zakończeniu części koncepcyjnej, czeka nas najbardziej pracochłonne zadanie, czyli wykonanie wizualizacji. Czas, jaki jest potrzebny, aby powstała pierwsza wersja to  minimum 3 tygodnie w przypadku małych mieszkań. Na tym etapie, klient ma prawo do wprowadzenia jednej serii zmian. Zazwyczaj taka liczba jest wystarczająca do tego, by projekt był skrojony na miarę oczekiwań klientów. Kolejne zmiany są już dodatkowo płatne, co ma sprawić, by inwestor podejmował jedynie dobrze przemyślane decyzje. Po zakończeniu drugiego etapu, należy przesłać ostatnią część płatności za projekt.

jednej

Etap rysunków dla wykonawców i kosztorys

Na samych końcu zostaje nam sporządzić dokumentację techniczną dla wykonawców.

Uwzględnia ona takie rysunki jak:

 • aranżacja;
 • schemat punktów elektrycznych;
 • schemat punktów hydraulicznych;
 • podłóg;
 • sufitów podwieszanych;
 • ścianek działowych;
 • listew podłogowych i sufitowych oraz sztukaterii;
 • okładzin ściennych;
 • mebli na wymiar z podaniem rodzaju materiałów;
 • rozkładu płytek ściennych i podłogowych;

Każda teczka projektowa składa się z kilkudziesięciu rysunków, dlatego też na ich wykonanie, potrzeba minimum 4 tygodni.

Obowiązkowym elementem każdej współpracy jest również przybliżony kosztorys, który zawiera:

 • nazwy produktów;
 • liczbę produktów;
 • cenę;
 • adres sklepu;

Tutaj zamknąć możemy wszystkie etapy projektu kompleksowego lub online. Jest on przeznaczony do samodzielnej koordynacji bez naszego udziału.

Podany zakres jest tylko przykładowy, ponieważ możesz go okroić o elementy, które uznasz za zbędne np. rysunki wnętrz mebli na wymiar, ponieważ te szczegóły można ustalić już bezpośrednio ze stolarzem.

Źródło: Canva.com

Pakiet pod klucz

Jeśli natomiast z braku czasu preferujesz, by specjalista zajął się wizytami na budowie, koordynacją zamówień i ustalaniem szczegółów z wykonawcami, wtedy zalecamy skorzystanie z pakietu Premium.

Skierowany jest on do osób, które np. mieszkają poza Trójmiastem i nie mogą lub nie chcą zająć się samodzielnym wykańczaniem wnętrz i potrzebują, by zrobić to za nich. W takim przypadku współpracujemy z ekspertami od nadzorów, którzy dołożą wszelkich starań, by realizacja projektu odbyła się na najwyższym poziomie. Zdejmiemy ci z głowy zamówienia produktów, materiałów, uzgodnienia z ekipami itd., a twoim jedynym zadaniem będzie przyjechanie do wykończonego już mieszkania lub domu.

Wizyty na budowie

Jeśli potrzebujesz jedynie wsparcia w realizacji projektu w postaci wizyt na budowie, możemy zaproponować współpracę na zasadzie konkretnej liczby spotkań. Będą one dodatkowo płatne od każdego pobytu w domu/mieszkaniu.

Podejmij z nami współpracę

Jak widzisz, projektowanie to bardzo złożone przedsięwzięcie, które lepiej oddać doświadczonym specjalistom, którzy doskonale będą wiedzieć, jak sprawić, by przestrzeń, w której chcesz zamieszkać, była wygodna i przyjemna dla oka. My nie wystawiamy naszych klientów i dbamy o to, by byli zadowoleni. 

Masz pytania? Umów się na niezobowiązujące spotkanie online, a chętnie rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości.


Zobacz pozostałe posty

Kategorie: blog