Jak powinna wyglądać idealna współpraca pomiędzy architektem wnętrz a sklepem wnętrzarskim? Co zrobić, by klienci, sklepy i projektanci byli zadowoleni? Na ten temat miałyśmy okazję dyskutować podczas panelu organizowanego przez galerię wnętrz City Meble w Gdańsku.

Przede wszystkim: dialog

Rozmowa była skierowana do dwóch grup – projektantów oraz przedstawicieli sklepów, a wszystko  po to, by razem stworzyć najbardziej korzystny dla wszystkich stron, model współpracy.

Z naszej perspektywy poziom obsługi w sklepach z wyposażeniem wnętrz ma ogromne znaczenie, ponieważ to my przyprowadzamy klientów, którzy zostawiają tam swoje pieniądze. Dla nas przy takiej współpracy niezwykle znaczący jest fakt, czy nasi klienci będą zadowoleni i wrócą zarówno do nas, jak i do danego miejsca.

City Meble
Zdjęcie: Anna Rezulak Photography

Co jest dla nas istotne?

Dyskutowaliśmy również o tym, jak ważna jest łatwiejsza dostępność próbników, których potrzebujemy do projektowania. Czasem zdarza się, że musimy słono za nie płacić, nawet za ich wypożyczenie. Nie raz również miała miejsce sytuacja, że nie można było w żaden sposób doprosić się o wycenę, co skutkowało koniecznością poszukiwania nowego sklepu do współpracy. Takich przykładów było mnóstwo.

Tworząc projekty wnętrz, musimy mieć pewność, że poziom obsługi naszych klientów będzie najwyższy z możliwych i wcale nie chodzi tu o brak ewentualnych problemów, ale o chęć ich wspólnego rozwiązania.

Równie istotna wydaje się wiedza specjalistyczna, którą mogą nas wspomóc doradcy handlowi. Nasze głowy wystarczająco są obciążone podczas tworzenia projektów, dlatego każde wsparcie w tym zakresie jest dla nas na wagę złota.

City Meble
Zdjęcie: Anna Rezulak Photography

Co jest dla nas istotne?

Obie strony miały  dużo pozytywnych przykładów i wdzięczności wobec siebie. Po panelu odbył się bankiet, podczas którego był czas na rozmowy w kuluarach. Dowiedziałyśmy się, że ta dyskusja była wartościowa i dała przedstawicielom wiele do myślenia. A wszystko po to, by naszym wspólnym klientom, żyło się lepiej podczas wykańczania wnętrz.

Zdjęcie: Anna Rezulak Photography

Dziękujemy serdecznie galerii City Meble za zaproszenie. W panelu uczestniczyli przedstawiciele marek wnętrzarskich Roma Elsner z Miloo Home i Przemysław Szczerbowski z Hever Salon Snu oraz projektantki wnętrz Joanna Wojciechowska, Klaudia Paradowska i Martyna Szulist.